Beşiktaş’ı şeytan çarptı!

Futbol olağanüstü derinliği olması nedeniyle ortalama bir ilgiyle anlaşılabilecek bir uğraş olmamasına karşın teknik direktörlük söz konusu olduğunda bir uygulama ile teknik adamın futbola ve hayata bakışı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Onun içindir ki Şenol Güneş ile devam etmenin, sağlıklı futbol günlerine doğru yol almanın önünde büyük bir engel oluşturacağına inanmaktayım.

Beşiktaş’ta çifte kupa ile sezonu bitirmesine karşın Sergen Yalçın’ın teknik direktörlüğü konusunda da Güneş’e benzer kuşkularım vardır. Görev aldığı ilk günde de vardı, çifte kupa kazandığı günlerde de… Bu kuşkuları kendimden uydurmuyorum, görebilene Yalçın’ın kendisi yeterince ipucu veriyor.

Daha en başta Welinton, Nsakala ve Mensah’ı Beşiktaş’a transfer ettirtmesi ve onlardan Beşiktaş’a yaraşır futbolcular yaratma uğraşı takımın Avrupa’dan erken elenmesinin birinci nedeni olmuştur. Şampiyonluk kazansa da bu durum bir teknik adamın kalitesi konusunda yeterli veridir.

İzlenen yol, yol değildir!

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş ile yeniden anlaşmak için izlediği yol yordam ise ne bir teknik direktöre ne de spor etiğine yakışır. Yalçın futbola gönül vermiş tüm futbolseverlerin ve hatta masun çocukların gözlerinin içine baka baka çok sevdiğini söylediği kulübünü oyuna getirmiştir.

Yöneticiler de, Yalçın’ın elinde bulunan çifte kupa kozunun karşısında ezilmiş, yeni dönemde tribün olaylarına karşı teslim olmuştur.

Dünyanın hiçbir yerinde bir teknik direktöre yüzde 350 civarında zam yapılamaz. Hele o yönetim iki yıla varan salgın döneminde kulüp çalışanlarına sadece dört defa aylık ödemişse o zammı Sergen Yalçın’a hiç yapamaz! Bu yapılanın bedelini yeni sezonda Beşiktaş yönetimi de Sergen Yalçın da ödeyecektir. Yalçın büyük bir yükün altına girmiştir.

Hani Sergen Yalçın sözünün eriydi

Sergen Yalçın, Beşiktaş yönetimini tam anlamıyla oyuna getirmiştir. Nasıl mı? At yarışı, iddia ve bahis arkadaşı Rıdvan Dilmen’i kullanarak! Ya da “şeytan” lakaplı Rıdvan’ın yol göstermesiyle…

Yorulduğunu ve yeni sezonda çalışmayacağını Rıdvan Dilmen’e neden açıkladı? Madem söyledi, bunun kamuoyu ile paylaşılması izni neden Rıdvan Dilmen’e verildi. Bu işin yolu bu mudur? Beşiktaş teknik direktörü en başta sözünün eri olur.

Çoğu insan tarafından en önemli özelliğinin “sözünün eri” olduğuna inanılan Yalçın bu konuda da tutarsızlığını göstermiştir. Bu konu arkadaş, ahbap-çavuş ilişkileri ile geçiştirilemez.

Rıdvan Dilmen’in bir gün önce açıklama yapması Beşiktaş yönetimini adeta tutuşturmuştur, kendilerini yangından kurtarmak için Sergen Yalçın’ın her isteğini kabul etmek durumunda kalmışlardır.

Kimsenin kazancında gözümüz yoktur. Emeğe saygımız da sonsuzdur. Ancak alın terinin azaldığı yerde gözyaşlarının çoğalacağı gerçeğini bildiğimizden kaygılanıyor, ayak oyunlarıyla edinilen kazançlar için üzülüyoruz…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!