Tff 1

TFF 1. Lig’de VAR Sisteminin Uygulanacağı Açıklandı!

Daha Fazla Göster

TFF 1. Lig’de, 2022-2023 sezonundan itibaren VAR sisteminin uygulanacağı Açıkladı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıda TFF 1. Lig’de 2022-2023 sezonundan itibaren Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin uygulanmasına karar verdi.

 

Federasyondan yapılan açıklama şu şekilde;

 

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 30 Mart 2021 Salı günü yaptığı toplantıda TFF 1. Lig’de 2022-2023 sezonundan itibaren Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin uygulanmasına karar verdi.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 sezonundan itibaren Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin TFF 1. Lig’de de uygulanmasına karar verdi. TFF’nin aldığı bu kararı değerlendiren Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar, “Süper Lig’de başlaması taşların yerine oturmasında bir nebze iyi oldu. Bu aşamadan sonra inşallah TFF 1. Lig’de de daha güzel şekilde kullanırız” cümlelerine yer verdi.

 

 

Süper Lig’de VAR kararlarının birçok tartışmaya yol açtığının hatırlatılması üzerine Başkan Aksar, “Nihat Bey’in bahsettiği gibi VAR hakemlerini yetiştirmeye çalışıyorlar. Bunu daha iyi kullanmak için gerekli tedbirleri aldılar. Süper Lig’de denenmesi nedeniyle bizim için iyi oldu.” şeklinde konuştu.

 

Açıklamada; Türkiye’nin Süper Lig ve  1’inci Lig olmak üzere en üst iki ligde VAR uygulanan Avrupa’nın sayılı ülkeleri arasında yer alacağı kaydedildi. 2018-2019 sezonuyla birlikte Süper Lig’de hayata geçirilen VAR, Türkiye’de Süper Kupa’nın yanı sıra 1’inci Lig Play-Off maçları ile Ziraat Türkiye Kupası son 16 turundan itibaren uygulanıyor.

 

Türkiye böylece Süper Lig ve  1. Lig olmak üzere en üst iki ligde VAR uygulanan Avrupa’nın sayılı ülkeleri arasında yer alacak.

Aynı zamanda FIFA’nın 2018 Dünya Kupası’nda kullanmasıyla tüm dünyada yayılmaya devam etti. Türkiye’de ilk kez online olarak resmi maçlarda 2017-2018 sezonu 1’inci Lig Play-Off yarı finalinde vardı. Üstelik ülkemizde Süper Kupa’nın yanı sıra  1. Lig Play-Off maçları ile Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 turdan itibaren var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!