10

TFF’de Yabancı Krizi Devam Ediyor! Kulüpler Birliği Hareket Geçti

Daha Fazla Göster

TFF’de Yabancı Krizi Devam Ediyor! Kulüpler Birliği Hareket Geçti

TFF’de Yabancı Krizi Devam Ediyor! Kulüpler Birliği Hareket Geçti.  Son dakika futbol haberleri.

Tff'De Yabancı Krizi Devam Ediyor! Kulüpler Birliği Hareket Geçti

Yabancı kotası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun 8 futbolcu sahada, 6 futbolcu saha kenarında olmak üzere toplamda 14 yabancı futbolcu bulundurma kararında herhangi bir geri adım atılmayacağı belirtildi. Yaşanan bu sıcak gelişmelerin sonrasında, Kulüpler Birliği de yarın öğlen saatlerinde İstanbul’da olağanüstü toplantı kararını aldıklarını açıkladı. Yarın gerçekleşmesi beklenen bu toplantıda TFF’ye iletilecek bazı talepler için farklı kişilerden fikir alarak görüş alışverişi yapılacak. Yabancı sınırında esnetmeye gidilmesini isteyen kulüpler de bu konu ile ilgili ellerinden geldiği kadar baskı yapacak.

TFF ve Kulüpler Birliği arasındaki yabancı sınırı krizinin yarın daha da derinleşmesi bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırındaki kararında herhangi bir geri adım atmayacağı bilgisi edinildi. Bir yandan oyuncu kontenjanı, küme düşme statüsü ve transfer için yapılan harcama limitleri ile ilgili Kulüpler Birliği’nin olağanüstü toplantı yapması bekleniyor.

TFF’nin bu kararından kimse memnun değil

Tff'De Yabancı Krizi Devam Ediyor! Kulüpler Birliği Hareket Geçti

Türkiyenin 3 dev takımı başta olmak üzere (Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe) büyük bir çoğunluk TFF’nin aldığı bu karar ile ilgili çok tepkili. Yabancı sınırında eski kuralın daha adil olduğunu düşünen kulüpler bu hususta değişiklik yapılmasının yanı sıra harcama limitleri ile ilgili de bir düzeltme bekliyor. Fakat TFF’nin bu konuda geri adım atması pek olası gözükmüyor. Bir nebze de olsa Kulüpler Birliği’nin toplantısı sonrası değişimi tetikleyebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!