57575757575757

Son Dakika! TFF Stadyum Zemininde Değişikliğe Gidiyor!

Daha Fazla Göster

Son Dakika! TFF Stadyum Zemininde Değişikliğe Gidiyor!

Son Dakika! TFF Stadyum Zemininde Değişikliğe Gidiyor! Son dakika spor haberleri. Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaların yapıldığı stadyumların zemini ile ilgili flaş bir karar aldı. Buna göre futbol kulüpleri, çim saha sorumlusu ataması yapacak ve sorumlu olan kişiye teorik ve pratik eğitim semineri verilecek.

Tff Stadyum Zemininde Değişikliğe Gidiyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yapıldığı stadyumların zemini ile ilgili talimatlarda bir takım değişikliklere gitti. Değişikliğe göre kuralları kapsayan kulüpler, çim saha sorumlusu ataması yapacak ve sorumlu tutulan kişiye TFF tarafından teorik ve pratik eğitim semineri verilecek. 

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yapılan tüm müsabakalar sadece doğal çim stadyum ve sahalarda oynanacak. Suni çim zemini olan futbol kulüpleri, talimatın yürürlüğe girmesinden sonra 6 ay içerisinde suni çim sahaları doğal çime çevirmek zorunda olacak.

Sentetik Çimin Doğal Çim ile karşılaştırılması

Sporcu kondisyonu göz önüne alındığı takdirde iki ürün arasında herhangi bir farklılık görülemiyor. Zemin çok yumuşak olduğu takdirde kondisyon küçük bir miktar da olsa artış gösteriyor. Adele yapısına biraz daha fazla etki gösterebiliyor. Bu da tamamen dolgu miktarları ile alakalı bir unsur oluyor. Sentetik çimin dolgu malzemesinde kullanılan bazı maddeler doğal çim ile aynu futbol oyun normlarını karşılamasını hedefliyor.

Tff Stadyum Zemininde Değişikliğe Gidiyor

Hava şartlarından dolayı kaynaklanan zeminin ağırlaşmasından dolayı sentetik çim, doğal çime alternatif olarak görülüyor. Çünkü ağır bir zeminde sporcular daha çok efor sarf etmek zorunda kaldıklarından bu da kondisyonlarının çabuk tükenmesini ortaya çıkarıyor. Doğru uygulama yapıldığı takdirde sentetik zeminde bazı zemin kalkmaları, zeminin deformasyona uğraması çok zor hale geliyor. Dolayısıyla sporcular tekniğin artması, topa sahip olmanın getirdiği avantajlarını daha iyi kullanabiliyorlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!