5C6Bad65168D4901B2Dfc3E6Fec87A34

Çok harcama yaptım. İstifa edeceğim.

Daha Fazla Göster

 

Hasan Kartal, Tüm kulüplerden ve takımdan istifa edeceğini açıkladı. Sözlerine şu şekilde devam etti. “Etimesgut Kulüpleri’nden de Rizespor başkanlığı da dahil tüm kulüplerden istifa edeceğim. Çünkü ciddi miktarda harcama yaptım. Affedersiniz ama 6 milyon Euro kadar bir harcama yaptım. Türk futbolu çok masraflı , istifa etmemek için sebep göremiyorum.” diyerek ekleme yaptı.

Hasan Kartal İstifa Edeceğim
Çok Harcama Yaptım.

“ÇOK YATIRIM YAPTIM.”

Sezon bilgilerine göre 2020-21 sezonlarını 48 puanla ve 13. sırada bitirdiği bilinen ÇAYKUR Rizespor’un  Başkanı Hasan Kartal, Haber ajanslarından biri olan Demirören Haber Ajans’ına yaptığı açıklamada “İlk basamak olarak kendi yönetim kurumumuz ile görüşmeler sonrasında futboldan tamamıyla çıkacağım. Etimesgut Kulüpleri’nden de çıkmayı planlıyorum. Rizespor’a ciddi anlamda bir yatırım yaptım.” diyerek sözlerini devam ettirdi.

İstifa Edeceğim
Türk Futboluna Çok Yatırım Yaptım.

 

“TÜRK FUTBOLUNUN YATIRIMA İHTİYACI VAR.”

Türk futbolunun alması gereken yolun uzun olduğunu ve bu yatırımlardan daha çok alarak kademelerinin artmasının zor olduğunu ifade eden bu sözlerini genel olarak spor camiasına iletmesinin sebebinin ise Türk futbolunun zoraki şekilde eğitilemeyeceğini ancak gönül işi olabileceğini belirtti. Kendisini Türk Futbolu camiasına adayarak geliştiren Kartal, bundan sonraki süreçler hakkında bilgi vermeye devam etti.

Gençlerbirliği'Nin Başında Oğlumun Olmasını İsterim
Hasan Kartal’In Oğlu Şahin Kartal

 

Daha fazla güncel haber için

“OĞLUM GENÇLERBİRLİĞİNDE BAŞKAN OLABİLİR”

Gençlerbirliği’ne duyduğu ilgiyi dile getiren Hasan Kartal “Rahmetli İlhan Cavcav ağabeyimi çok severdim. Onun verdiği emek ve başarıyı tekrar görmek isterim.” diye dile getirdi. Oğlunun istifasına ilişkin açıklamasında ise “Gençlerbirliği’nin düşüşte olması beni üzüyor. Oğlum istifa etti fakat bu durumu ben geri aldım. Eğer futbol camiasından ayrılacaksak hep beraber ayrılırız.” diyerek sözlerini ekledi. Rahmetli İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav’ın takımın başında olduğunu dile getirerek “Rahmetlinin” oğlu Murat’ta takımı toparlayabileceğini umuyorum.” dedi. Süper Lig’e çıkma umuduyla hareket etmesi gerektiğini dile getiren Hasan Kartal, başka işinin olmayacağını ve beraberliğin savunulmasını dile getirdi.

Hasan Cavcav
Ankara Gençler Birliği Başkanı Hasan Cavcav

 

“ÖLDÜRÜRÜM DİYEREK GÜNDEME GELMİŞTİ. ŞAKA YAPTIM DEDİ.”

Bilindiği üzere 2019 yılında oynanan Galatasaray maçında 3-2 mağlup gelen ÇAYKUR Rizespor’un başkanı Hasan Kartal, maç sonrasında basın açıklamasında sinirli şekilde sözlerini belirtti. Sözlerinde “Bir silaha sahip olsam öldürürdüm. İnsanı katil eder bunlar.” ifadelerine yer verdi. Tabiki de daha sonrasında sözlerine şaka niteliğinde şu ifadeyi kullandı. “İnsanı katil eder bunlar söylemi bizim dilimizde var olan bir şeydir. Bu espri niteliğinde bir sözdür. Biz sporcuyuz , silah bizim işimiz değildir. Spor ise onların işi değildir. O an sinirle söylenilmiş bir şeydir. Neden soruldu anlayamadım. Mecazi söylenmiş bir şeydir. Bunun anlamı yoktur.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Hasan Kartal Mecazi Söyledim
Öldürürüm Sözlerine Şaka Yaptım Dedi. Mecazi Şeyler Bunlar Dedi.

 

BİZLERİ SOSYAL MEDYADAN DA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!