Tff'Den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret !

TFF’den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret !

Daha Fazla Göster

TFF’den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret !

TFF’den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret ! Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin yabancı talebini yöntim kurulu toplantısında görüştükten sonra “ret” cevabı verdi.

Türkye Futbol Fedarasyonu, Kulüpler Birliği’nin “14 yabancı kuralı devam etsin” talebine TFF’den Yabancı Kuralının Kaldırılması talebine ret geldi.

TFF’ Yabancı Kuralını Kaldırmadı

Tff'Den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret !

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 8+6 yabancı oyuncu kararını açıklamasından sonra Türkiye’deki bulunan kulüpler buna itiraz etmiş, önceki gün de TFF ile Kulüpler Birliği ortaklığıyla bir toplantı gerçekleşmişti. Süper Lig Takımları, pandemi nedeni ile bu kararın 1 yıl daha en azından ertelenmesi gerektiğini ve sınırsız yabancı oyunculu sistemin devam etmesi talebini iletmişti.

Tff'Den Yabancı Kuralının Kaldırılması Talebine Ret !

TFF Başkanı Nihat Özdemir de görüşmenin ardından “Bu meseleyi yönetim kurulumuzda ortaklaşa bir şekilde görüşeceğiz. 10 Haziran’dan önce basın toplantısıyla açıklayacağız.” demişti. İddialara göre TFF Yönetim Kurulu’ndan bu isteğe “ret” kararı çıktı. Yeni kurala göre 2021 – 2022 sezonunda sahada en fazla 8, kulübedeyse 6 yabancı bulunabilecek. Bu sayının üstünde yabancı oyuncu bulunamayacak.

Instagram’da gezinirken spor haberlerini anında öğrenmek istiyorsanız bizi buradaki linkten takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!