679946-931428432.Jpg55555555

Milanlı Futbolcu Seid Visin İntihar Etti!

Daha Fazla Göster

Milanlı Futbolcu Seid Visin İntihar Etti!

Milanlı Futbolcu Seid Visin İntihar Etti! Milan ve Benevento futbol takımlarının gençlik akademilerinde yetiştikten sonra futbolu bırakan Etiyopya asıllı İtalyan futbolcu Seid Visin yaşamına son verdi. 20 yaşındaki genç topçu, sistematik bir şekilde ırkçılığa uğrayıp tacize uğradığı için yaşamına son verdiği biliniyor. Visin, İtalya Milli Takım Kaleciliğini yapan Gianluigi Donnarumma’nın eski takım arkadaşıydı.

İtalya'Da Eski Futbolcu Irkçılık Gerekçesiyle Intihar Etti | Independent  Türkçe

Belirli bir dönem İtalya’nın takımları olan Milan ve Benevento’nun gençli akademilerinde yetiştikten sonra futbolu bırakan Etiyopya kökenli İtalyan futbolcu Seid Visin, sistematik bir şekilde ırkçı tacize uğradığı gerekçesi ile yaşamına acı bir şekilde son verdi. İtalyan basınında gündem olan habere göre, 20 yaşına basan Visin, ülkenin güney tarafındaki Nocera Inferiora’deki evinde dün ölü bir şekilde bulundu.

Said Visin: “Siyahi olmaktan utandırmaya başladılar”

Edin Visin’in sosyal medya hesaplarında bulunan yer alan mektupta, “Nereye gidersem gideyim, insanların şüphe duyan, ön yargı ile yaklaşan ve ağırlığını bir kaya gibi sırtımda hissediyorum ve taşıyorum. Ben göçmen bir insan değilim. Herkesin beni sevdiği bir dönem vardı o dönemi hatırlayın. Bir iş edindim fakat ayrılmak durumunda kaldım çünkü çoğu yaşlı olmak üzere çokça insan benim onlara hizmette bulunmamdan rahatsız oldular. Pek çok (beyaz) İtalyan genç çalışmak için iş bulamadığı için beni suçlayan bile oldu. Bu benim içimde bir yerlerde bazı şeyleri kökünden değiştirdi ve siyahi olmaktan utanır hale geldim” ifadelerine yer verdi.

İtalya Milli Takım Kalecisi Gianluigi Donnarumma’nın takım arkadaşıydı

Seid Visin ile belirli bir dönem Milan altyapısında aynı takımda top oynayan İtalya Milli Takım kalecisi Gianluigi Donnarumma, ANSA ajansına verdiği röportajda ” Seid ile Milanoya ayak bastığım an tanışmıştık. Akademide beraber top koşturduk. Aradan uzun zaman geçti fakat onun o inanılmaz gülümesemesini, o yüzünden hiç eksik olmayan yaşam sevincini unutmak istemiyorum. Gerçek ve kaliteli bir dosttu ve tıpkı benim gibi bir çocuktu” sözlerini sarf etti.

Beşiktaş’ta olan son transfer haberlerine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!