Faul Nedir Terimin Anlamı Nedir

Futbol Sporunda Faul Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Daha Fazla Göster

Futbol Sporunda Faul Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Futbol Sporunda Faul Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Eğer bu makaleyi okuyor iseniz muhtemelen dünyaca ünlü bir çok insanın sevdiği ve oynadığı futbol sporundaki faul teriminin kökeninin nereden geldiğini veya faul teriminin futbol sporunda ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Eğer merak ediyor iseniz doğru makaleyi okuyorsunuz. İşte dünyaca çok fazla sevilen ve oynanan futbol sporundaki bir faul hakkında bilgiler…

Futbol Sporunda Faul Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Futbol Sporunda Faul Nedir?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı futbol sporundaki terimlerin biri olan faul terimi 2 takım arasında oynanan futbol maçının oynama süresi içerisinde meydana eren ve futbol maçında bulunan hakemler tarafından, oynanan futbol maçındaki maç kurallarının ihlal edilmesi , ihlali olarak sayılması gibi durumlar şeklinde açıklanabilir.

Oynanan futbol maçı içerisinde orta hakem tarafından yönetimi ele alınan futbol maçları, oynanan futbol maçındaki yan hakemlerine verdiği destek ile birlikte bu süreç takip edilmektedir.

Futbol Sporunda Faul Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Oynanan futbol maçı içerisinde bulunan yarı sahaların her birinde 2 takım oyuncularından herhangi biri tarafından meydana eren kural ihlalleri veya kural ihlali sayılabilecek hareketler, oynanan futbol maçı içerisindeki yan hakemler tarafından takip edilir ve bayrak yardımıyla, oynanan futbol maçı içerisindeki orta hakeme bildirilir.

Oynanan futbol maçı içerisindeki orta hakem yapilan hareketi inceleyip faul tespiti yaptıktan sonraki süreçte, orta hakem futbol maçını durdurur ve futboldaki maç kurallarına göre oynanan futbol içerisindeki takımlara gerekli cezaları verir.

Futbol Sporunda Faul Teriminin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı futbol sporundaki faul teriminin kökeninin ingilizceye dayatmasına tahmin etmek muhtemelen kimse için çokta zorlayıcı olmamıştır. Evet Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı futbol sporundaki faul teriminin kökeni ingilizceye dayanıyor fakat İngilizceyi de almancadan gelmiştir ve çevirisi pislik,kokmuş gibi anlamlara gelen ful kelimesinden türemiş. İngilizler de foul olarak almış, aynı anlamı hariç sporda kural dışı hareket şeklinde de spora monte edilmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!