1959 Yılı Öncesi Şampiyonluklar İle İlgili Açıklama Geldi!

1959 Yılı Öncesi Şampiyonluklar İle İlgili Açıklama Geldi!

Daha Fazla Göster

1959 Yılı Öncesi Şampiyonluklar İle İlgili Açıklama Geldi! Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir. Azerbaycan’da yayın yapan CBC Sport kanalındaki ‘Türkiye’den futbol’ programına katıldı. Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için TFF’ye yaptığı başvuruyla ilgili sorulan soru nedeniyle düşüncelerini paylaştı.

Sarı-lacivertliler, 1959 yılından önceki 9 Türkiye şampiyonluğunun Süper Lig şampiyonluk sayısına dahil edilmesi için TFF’ye resmen başvurmuştu. Fenerbahçe’nin hali hazırda 19 şampiyonluğu var. 1959 yılından önceki 9 Türkiye şampiyonluğunun. Süper Lig şampiyonluğunun kabul edilmesi halinde bu sayı 28’e yükselecek.

Başkan Özdemir yaptığı açıklamada, “Bu hukuksal bir konu. Şu an biz bunu hukukçu arkadaşlarımızla birlikte inceliyoruz. Kulüplerimizin herhangi bir haklarının da zayi olmamasını istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda buna karar vereceğiz” dedi.

1959 Yılı Öncesi Şampiyonluklar İle İlgili Açıklama Geldi!
Milli Takım

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’nin yer aldığı A Grubu’nda, Galler ve İsviçre ile yapacağı maçları Bakü’de oynayacağı kendisine hatırlatılan Nihat Özdemir, “İnşallah Bakü’de kardeşlerimizin de desteğiyle milli takımımız, İtalya, Galler ve İsviçre’nin olduğu bu gruptan çıkmaya hak kazanacak” diye konuştu. Aynı zamanda seyirci alımı ile ilgili soruyuda cevapladı.

‘’Seyirci Alımı’’

Aynı zamanda Azerbaycan , Bakü’deki maçlara en az yüzde 50 kapasite oranında seyirci alacağını duyurmuştu.

Başkan Azeri Futbolcular İle İlgili Açıklamada Yaptı

Azeri futbolcuların Türkiye’de top koşturmaları ile ilgili düşüncelerini de aktaran TFF Başkanı Özdemir şöyle konuştu: “Azeri kardeşlerimizin Türkiye liglerinde oynamasını çok arzularız. Devletlerimiz arasında anlaşma olursa belki Azerbaycanlı kardeşlerimizi Türk Milli Takımı’nda da oynatırız. Üstelik Türkiye’de de yabancı statüsünde olmayıp Türk oyuncular gibi oynatabiliriz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!