Cats444

Ümit Davala Galatasaray’dan Ayrıldı!

Daha Fazla Göster

Ümit Davala Galatasaray’dan Ayrıldı!

Ümit Davala Galatasaray’dan Ayrıldı! Galatasaray Spor Kulübünde teknik direktör Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Ümit Davala görevinden ayrıldığını basın mensuplarıyla paylaştı. Kariyerine ise teknik direktör olarak devam etmek istediğini söyleyen Davala, “Galatasaray sevgisini her zaman kalbimde taşıyacağım. Saha kenarında Fatih Terim’den edindiğim tüm tecrübeyi artık teknik direktör olarak kullanmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Ümit Davala Galatasaray'Dan Ayrıldı!

Galasataray’da teknik direktör olan Fatih Terim’in yardımcılık görevini yapan Ümit Davala, görevinden ayrıldığını basın mensuplarıyla paylaştı. Davala bundan sonraki kariyerinde teknik direktör olarak görev yapmak istediğini de ekledi.

Ümit Davala’nın Galatasaray’dan ayrıldıktan sonraki açıklaması

Kariyerinde yeni bir sayfa açmak istediğini söyleyen Davala, ” Sakatlıklar, vazgeçmeden tamamlanan tüm geri dönüşler, ailemden bir parça olarak gördüğüm kulübüm için yaptığım sayısız fedakarlık ve asla yanlış yapmadığım Galatasaray taraftarımızın gönlünde oluşan Ümit Davala profilinden dolayı hissettiğim huzur ve gönül rahatlığı . Bugün, kulübüme veda ederken hayatımın neredeyse üçte birini geçirdiğim Galatasaray’a kazanılan kuplardan daha çok beni bu duygu  huzurlu hissetirmekte. Saha içindeyken yıllar boyu hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın en büyük liglerinde kulüp ve milli takım düzeyinde en üst basamaklarda rekabet etmemizin ardından, saha kenarında da edindiğim tüm tecrübeyi artık teknik direktör olarak kullanmak istiyorum. Hayatın ne tarz bir şey getireceği bilinmez ama olabilecek tüm mücadeleye hazırım ve yıllar boyu emek vererek tırnakla kazıyarak oluşturduğum kariyerime, dolayısıyla kendime bu anlamda bir borcum olduğunu düşünüyorum. Hikayemin bu noktasında, en başından beri hayatımda yer edinen, bana her zaman bir baba gibi yaklaşan, bir ağabey gibi yaklaşan, sadece bir futbol adamı olarak oyunla ilgili değil, bazı tecrübeleriyle hayata dair de yol göstericilerden olan hocam Sayın Fatih Terim’e çok teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizde oynanan futbolun tüm zamanlarındaki en başarılı teknik adamı ile hem oyuncu olarak hem de antrenör olarak çalışmak, ailesinden biri olmak benim için başlı başına bir onurdu. Kariyerimde yeni bir sayfa açmak istiyorum. Bu döneme başlamadan önce, birlikte çalıştığım tüm antrenörlere, antrenörlüğünü yaptığım topçu arkadaşlara, kulüp çalışanlarına ve yöneticilerine şükranlarımı iletiyorum”.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!