Mustafa Cengiz

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , UEFA Uzlaşma Anlaşması’nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

Daha Fazla Göster

Son Dakika Şok Eden Spor Haberi: Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , UEFA Uzlaşma Anlaşması’nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu…

Galatasaray Spor Kulübü

Sarı Kırmızılı Galatasaray kulübünün kendi Web sayfasından yapılan açıklamada, Sarı kırmızılı Galatasaray kulübünün UEFA Uzlaşma Anlaşması’ndan 1 yıl daha erken bir zaman diliminde çıkış yapmak amacını taşıyarak yapmış olduğu başvurunun olumlu bir sonuç alındığı kayıt edildi. Sarı kırmızılı Galatasaray kulübünde yapılmış olunan açıklamada,

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

“Sarı Kırmızılı Galatasaray kulübünün, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması’na tam uyum göstermiş olmasının ardından Uzlaşma Anlaşması kapsamında öngörülmüş olan süreden 1 yıl erken bir zaman diliminde çıkmak amacıyla tarihler 2021 yılının şubat ayını gösterirken başvuruda bulunmuştur. UEFA’nın ilgili birimleri tarafından son 3 mali yıl sonuçları ve 2020-21 mali yıl öngörüleri üzerinde yapılan incelemelerin ardından sarı kırmızılı Galatasaray kulübünün başa baş kriteri başta olmak üzere Uzlaşma Anlaşması’nın tüm şartlarına tam uyum gösterdiği tespit edilmiştir. Bugün UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birimi Baş Müfettişi Yves Leterme tarafından Galatasaray kulübüne gönderilen yazıyla beraber Galatasaray kulübü, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkış yapmıştır. Bu kararla beraber Galatasaray kulübü için Uzlaşma Anlaşması kapsamında uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır.” şeklinde ifadelere yer verildi.”

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Olan Mustafa Cengiz’den UEFA Finansal Fair Play müjdesi

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, taahhütlerini yerine getirdikleri için UEFA ile yaptıkları finansal fair play anlaşmasından bir yıl erken bir zaman diliminde çıktıklarını dile getirdi.

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Beykoz’daki evinde düzenlediği basın toplantısında sarı-kırmızılı camiaya bir müjde vermek istediğini dile getirdi.

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 2018 yılında UEFA ile 4 yıllık anlaşma yaptıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

“Geldiğimiz günden beri UEFA Finansal Fair Play ile uğraştık. Kendimizi çok iyi ifade ettik ve UEFA’da 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptık. Dava arkasından CAS’a gitti ve orada da kazandık. Değerli arkadaşlar başarılı olduk ama UEFA bizi sınırladı. Transferde satmadan almama kuralı bizi çok sınırladı. Belki bunu ifade edemedik, belki taraftara anlatamadık. Bize eleştirilerde bulundular, onlara hak veriyorum. Yapıcı, olumlu eleştiri insanı her zaman sıcak tutar. Biz 3 yılda 2 şampiyonluk aldık. İki de kupa aldık. Ne mutlu bize. Bu Galatasaray camiasının gücünden geliyor. Değerli kardeşlerim bugün itibarıyla bir yılımız olmasına rağmen UEFA Finansal Fair Play anlaşmasından çıkış yaptık.”

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

UEFA yönetici ve yetkililerine teşekkür eden Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz,

“Sağ olsunlar bugün itibarıyla bizi bir yıl önceden serbest bıraktılar. Tabii bu bir günde olmadı. Çok çalıştık. Ben sizi buraya bu mutlulukla çağırdım. Yani yatağımdan kalktım. Camia mutlu olsun. Galatasaray dünyada iki defa yapılandırma anlaşması yapan ve çıkış yapan ilk Türk kulübü. Ben bununla onur duydum. Galatasaray camiasının varlığı bana her zaman güç verdi. Tabii kötü söyleyenler de oldu. Canları sağ olsun. Ben hiçbir şey demem. Herkes kendi destanını yazar.” diye konuştu.

Sarı Kırmızılı Galatasaray camiasının yarın yapılması planlanan seçimli olağan genel kurul nedeniyle bir süredir gergin olduğunu aktaran Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, çok üzüldüğünü belirterek konuşmaya başladığı konuşmasında bütün camianında isteğinin huzur olduğunu, insanların birbirine laf atmasını veya belden aşağı vurmasını kendisini çok rahatsız ettiğini dile getiren Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz 29 Mayıs’ta seçimi yapmaması yapmamasının nedenini ben devlete başkaldırıp seçim mi yapacağım böyle bir şey olabilir mi ? diyerek açıklamıştır. Konuşmanın sonunda da Galatasaray’ın huzura ihtiyacı olduğunu dile getirdiği konuşmanın tamamı şu şekilde:

Trabzonspor Bruma'Yı Transfer Etmek Istiyor !

“Ben çok üzülüyorum. Bütün camia da huzur istiyor. Birbirine laf atma, belden aşağı vurma… Bu beni çok rahatsız ediyor. Ben bunu hiç istemezdim. Ancak pandemi şartlarında böyle oldu. 29 Mayıs’ta seçimi yapamazdım. Devlet var. Ben devlete başkaldırıp seçim mi yapacağım, böyle bir şey olabilir mi? Öngörüye göre yine hızlı bir şekilde davrandık. Bütün adaylar değerli. Bütün adayların listelerinde çok değerli arkadaşlarım var. Lütfen birbirlerine çatmayı bıraksınlar. Zaten sadece bana çatıyorlar. Neden hala bana çatılıyor onu anlamıyorum. Galatasaray’ın huzura ihtiyacı var.”

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz:
“Gri listede 20’ye yakın arkadaşım var”

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, seçimli genel kurulda kimi destekleyeceğine yönelik bir soru üzerine adaylardan Yiğit Şardan’ın listesinde 20’ye yakın arkadaşı olduğunu dile getirdi.

Galatasaray’da bütün başkan adaylarının değerli olduğunu vurgulayan Sarı Kırmızılı Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, adaylardan Yiğit Şardan’ın listesinde 20’ye yakın arkadaşı olduğunu dile getirerek başladığı ve adaylardan hiçbirine düşman olmadığını açıklayarak hatta hepsinin bir başarı kazanmasını istediğini açıklayarak devam ettiği konuşmada sözlerini şöyle tamamladı:

Çok Fazla Seveni Olan Galatasaray Kulübü , Uefa Uzlaşma Anlaşması'Nın Son Bulduğunu Açıklığa Kavuşturdu

“Ben hiçbirine düşman değilim. İsterim ki hepsi başarılı olsun. Ancak takdir ederseniz, gri listede (Yiğit Şardan’ın listesi) 20’ye yakın arkadaşım var. Çok yakın çalışma arkadaşlarım var. Kurumsal hafıza çok önemli. Transferde satmadan alamama kuralı bitiyor, kadro 21’den rahatlıkla 23’e çıkıyor. 65 milyon avro kredi kullanma vardı, o kalkıyor. Bütün bunlar hallediliyor. Bundan sonra önümüz tertemiz. Yeni gelecek başkan finansal fair play açısından dümdüz bir yoldan ilerleyecek. Bu demek değil önümüzdeki yıl zarar edin. Çünkü bizim Türkiye Bankalar Birliği ile yapılandırma anlaşmamız var. O anlaşma da çok hayırlı. Bir anlamda Türkiye’nin finansal fair play’i. Şimdi yürüyen bir süreç var. Sürdürülebilir bir yönetim var. Ben bunu arkadaşlarımın bulunduğu gri listede görüyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!