Galatasaray Teknik Yönetimi Kendi Adamı Oldu.

Galatasaray’ın Transfer Politikası Değişiyor, İşte Tüm Bilgiler (2021)

Daha Fazla Göster

Galatasaray da transfer politikası değişiyor!

Galatasaray Spor Kulübü

Yabancı oyuncu kuralının onaylanması, Galatasaray’da transfer planını değiştirdi. Mevcut kadroda 12 yabancı futbolcusu olan sarı kırmızılılar, yerli isimlere yönelecek.

Sarı Kırmızıların Transfer Politikası Değişiyor TFF’nin  yeni yabancı kuralını onaylaması ile birlikte Galatasaray yerli isimlere ağırlık verecek. 2021 – 2022 sezonunda 14 yabancı futbolcunun 8’i sahada olurken bu sayı kademeli olarak aşağıya inecek.

Galatasaray'In Transfer Politikası Değişiyor, İşte Tüm Bilgiler (2021)

 

 

 

Galatasaray’ın oyuncu kadrosunda 10 yabancı oyuncu bulunuyor. Kiradan dönen Diagne ve Sekidika ile birlikte yabancı oyuncu sayısı toplam 12’ye çıktı.

Bu futbolculardan 5’inin sözleşmesi 2022, 4’ünün 2023, diğer 3 oyuncunun sözleşmesi ise 2024 yılında sona erecek.

Galatasaray Yerli Oyunculara Yönelecek

Mevcut oyuncuların sözleşmelerinin devam etmesi Galatasaray’ı transferde yerli oyunculara yöneltecek. Sarı kırmızılılar, şu ana kadar Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk’ü kadrosuna kattı.

Galatasaray'In Transfer Politikası Değişiyor, İşte Tüm Bilgiler (2021)

İç transferde de yerli oyuncu hamlesi devam ediyor. Ömer Bayram 2024, Emre Taşdemir ise 2023 yılına kadar Galatasaray forması giyecek. Sözleşmesi biten Emre Akbaba’nın da önümüzdeki günlerde yeni sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Muslera ve Marcao’nun sözleşmeleri ise 2024 yılına kadar uzatılmıştı.

Sporlive.net Resmi İnstagram Hesabı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!