Galatasaray 1959

Galatasaray’dan 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili itiraz

Daha Fazla Göster

Galatasaray’dan 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili itiraz

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki 1959 yılı öncesi şampiyonluk yarışı ile ilgili TFF’ye başvurular yapılmaya devam ediyor.

Nisan ay başında Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili TFF’ye ek deliller sunduğu ifade edilmişti.

Bu ek delillere itiraz eden Galatasaray, 1959 yılı öncesi şampiyonluklar ile ilgili ek belgeleri TFF’ye gönderdi.

Galatasaray’ın TFF’ye gönderdiği dilekçede yer alan ifadeler şöyle:

“Malum olunduğu üzere Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 06.03.2021 tarihinde şampiyonluk sayılarının 28 olarak tescil edilmesi yönünde. Türkiye Futbol Federasyonu’na resmi başvuru yapılmış olduğu kulüp resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile kamuoyuna bildirilmişti. Akabinde, söz konusu başvurunun olası sonuçlarının. Galatasaray Spor Kulübü başta olmak üzere bütün. Türk kulüplerini maddi ve manevi açıdan doğrudan etkileyecek olmasından dolayı 23.03.2021 tarihinde başvuru dilekçemiz ile. Türkiye Futbol Federasyonu’na yazılı olarak müracaat etmiştik. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından devam ettirilmekte olan değerlendirme ve inceleme sürecinde. Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesi üzerinden 07.04.2021 tarihinde ek deliller sunduğunu açıkça ifade etmiştir. Söz konusu ek delillere ilişkin itiraz ve görüşlerimiz ile bu husustaki destekleyici belgelerimizi de işbu dilekçemizde bilgilerinize sunarız.”

Aynı zamanda Fenerbahçe’den geçtiğimiz günlerde de bir açıklama vardı

1959 Yılı Öncesi Şampiyonluklar İle İlgili Açıklama Geldi! Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir. Azerbaycan’da yayın yapan CBC Sport kanalındaki ‘Türkiye’den futbol’ programına katıldı. Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için . TFF’ye yaptığı başvuruyla ilgili sorulan soru nedeniyle düşüncelerini paylaştı.

Sarı-lacivertliler; 1959 yılından önceki 9 Türkiye şampiyonluğunun Süper Lig şampiyonluk sayısına dahil edilmesi için TFF’ye resmen başvurmuştu. Hatta Fenerbahçe’nin hali hazırda 19 şampiyonluğu var. 1959 yılından önceki 9 Türkiye şampiyonluğunun. Bu sebeple Süper Lig şampiyonluğunun kabul edilmesi halinde bu sayı 28’e yükselecek.

Üstelik Başkan Özdemir yaptığı açıklamada, “Bu hukuksal bir konu. Şu an biz bunu hukukçu arkadaşlarımızla birlikte inceliyoruz. Kulüplerimizin herhangi bir haklarının da zayi olmamasını istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda buna karar vereceğiz” dedi.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!