Fatih Terimm

Fatih Terim: ”Sonuna kadar gideceğiz”

Daha Fazla Göster

Fatih Terim: Pes etmeyiz, sonuna kadar gideceğiz

Şampiyonluk yarışındaki kritik haftada deplasmanda Antalyaspor’u 1-0 mağlup eden Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, kırmızı kart pozisyonuyla ilgili tepkisini dile getirdi.

Üstelik Terim 6-3-1 gibi dizilen bir takımı açmanın kolay olmadığını söylerken takımın iyi iş çıkardığını söyledi. İşte Terim’in açıklamalarından satır başları:

 

”Açıkçası planladığımız baskıyı, ilk defa oyunun başından itibaren yapabildik. Dominant bir oyun oynadığımız söylenebilir. Çok adamla, doğru yerde ve doğru zamanda pozisyonlar aldık. İyi kullandık orayı. Böyle bir takıma karşı, bu kadar gol pozisyonu bulmak ve oyunu domine etmek… Burada anahtar, goldür. 6-3-1 gibi dizilen bir takıma karşı bu kadar fazla pozisyon bulabilmek, oyunu domine etmek, ceza sahası dışından şutlar. Boffin’i geçemedik ama oyun olarak doyurucu bir oyun oynadı Galatasaray. 6-3-1 dizilen bir takımı açmak, Ersun Hoca bunu iyi yapıyor. Takıma iyi ezberletmiş. Böyle bir takımı açmak hiç kolay değil”

 

” Aynı zamanda istatistiksel olarak ümit veren bir oyun oynadık.  Halil’e bir parantez açmak istiyorum. Ama sırtı dönük bu kadar kolay top alması her oyuncunun yapacağı bir iş değil.”

 

”Nasıl bir kırmızı kart, niye verilmez… Üstelik ilk Antalyaspor maçını hatırlayalım, Emre Kılınç’ın pozisyonu. Emre, bunun 4’te 1’i kadar müdahale etti. Alanya’da Zorbay hocaya takılmıştık, burada da VAR’daydı. Herhalde kırmızı kart, herkesin söylediğine göre… Uzun zaman önce Galatasaray’a kolay dokunuluyor demiştim. Herhalde dediğim tam anlaşılamamış.”

 

“Galatasaray, finaller ve sonları her zaman becermiştir. İnşallah böyle sezon sonuna gideceğiz. Yarışın içinde varız, mesele de o. Sonuna kadar gideceğiz. Ben 1996’da Galatasaray’a ilk geldiğimde, maç gününde Van’a Hagi’yi getirtmiştim, oynamış ve 2 gol atmıştı. Elimizde ne imkan varsa, imkanları doğru ve dürüst şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Mustafa Muhammed’e güveniyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!