Derbi Öncesi Galatsaray'Da Flaş Gelişme

Derbi Öncesi Galatsaray’da Flaş Gelişme !

Daha Fazla Göster

Derbi Öncesi Galatsaray’da Flaş Gelişme !

Galatasaray Kulübü, 22 Mayıs’ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan olağan seçimli genel kurul toplantısının iptal edildiğini duyurdu.

 

Derbi Öncesi Galatsaray'Da Flaş Gelişme !

Açıklamada, ‘’Türkiye’de 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar tam kapanma uygulandığı hatırlatılarak ; “Tüzüğün Dördüncü Bölüm ; “Seçim Öncesi İşleri” başlığı altında düzenlenen 61. maddesi gereği Kulüp Başkanlığına aday olabilmek için seçimin Genel Kurula katılma hakkına sahip olan en az 100 üyenin imzası ile adaylık başvurusunda olan kişiyi ; Divan Kurulu Başkanlığına önermesi ve önerilen Başkan adayının ; Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Sicil Kurulunda görev alacak asil ve yedek üyelerin listesini imzalayarak en geç Seçim Genel Kurulu birinci toplantı tarihinden 15 (on beş) gün önce saat 18:00’a kadar imza karşılığında Divan Kurulu Başkanlığına teslim yükümlülüğü bulunmaktadır’’.

Seçim Konusunda Galatsaray’da Flaş Gelişme

“Söz konusu idari tedbirler ve kısıtlama kararları dikkate alınarak ; Adaylık başvurularının sağlıklı olarak yapılamaması ve seçimli toplantının tüzük hükümlerine uygun gerçekleşememe ihtimalleri de dikkate alındığında katılımcı sayısının dolayısıyla temsil niteliğinin daha yüksek olacak. Demokratik bir ortamda genel kurul yapılabilmesi adına yukarıda zikredilen seçimli olağan genel kurul toplantı tarihlerinin 17 Mayıs 2021 tarihinde açıklanması beklenilen yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte gerçekleştirilmek üzere iptal oldu.”

Fatih Terim İse Galibiyet Peşinde

Süper Lig’in 40. haftasında 8 Mayıs Cumartesi günü Beşiktaş’ı konuk edecek. Üstelik Beşiktaş karşısında 33 derbi karşılaşmasına çıkacak olan  ; Fatih Terim yönetiminde Beşiktaş ile daha önce 33 maçta karşı karşıya geldi.

Aynı zamanda Sarı-kırmızılı takım bu derbilerin 12’sini kazanırken ; 13’ünde berabere kaldı, 8’inde ise sahadan mağlubiyetle bitti.

Hatta Galatasaray, tecrübeli teknik adam idaresinde Fenerbahçe ile oynadığı 33 derbide ; 12 galibiyet, 12 beraberlik ve 9 mağlubiyet yaşadı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile Beşiktaş’ı çalıştıran Sergen Yalçın ; aynı zamanda 6. kez saha kenarında karşı karşıya gelecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!