Tahkim Kurulu'Na Yabancı Oyuncu Kararında İtiraz Geldi.

Tahkim Kurulu yabancı oyuncu kuralı belirlendi. TFF’den büyük karar.

Daha Fazla Göster

Tahkim Kurulu yabancı oyuncu kuralı belirlendi. TFF’den büyük karar.

Tahkim Kurulu yabancı oyuncu kuralı noktasında yeni karar belirlendi. Bu verilen karara ise üç büyük takımlardan Galatasaray ve Fenerbahçe itiraz etti.

Tahkim Kurulu Yabancı Oyuncu Sınırına Itiraz Geldi. | Spor Gündemi

 

TFF tarafından yapılan açıklamalara göre Tahkim Kurulu yabancı oyuncu kuralının Kulüpler Birliği ile birlikte Fenerbahçe ve Galatasaray’ın  TFF Yönetim Kurulu yabancı oyuncu uyumluluk belgesini incelemek üzere toplandılar. Toplantı sonrasında gerçekleşen eylemler neticesinde bunu uygun bulmayan takımlar içerisinden Galatasaray ve Fenerbahçe, Kulüpler Birliğinin başvurusunu reddetti. Buna karşılık yapılan başvurulara ise TFF, Fenerbahçe ve Galatasaray dahil aykırı bir neden bulunmadığı gerekçesiyle kabul etmemeyi tercih etti.

 

2021-2022 sezonları içerisinde bulunan kanun değişikliklerine tepkili davranan kulüplerden birkaçının başvurusu üzerine yeniden incelenmeye alınan bu kararın içerisinde dahil olduğu bilgiler neticesinde bir kadroda bulunmak üzere  en fazla 14 , sahada ise 8 adet yabancı oyuncu bulundurabilirlerdi. Bu kararın artçı şekilde düzenleneceği kararının ise 2022-2023 tarihinde 10 , 2023-2024’te ise 5’e kadar indirilme kararının açıklanacağı bildirildi.

 

AZİZ YILDIRIM AĞIR KONUŞTU. ALİ KOÇ KOVULMA KARARI

SPORLIVE INSTAGRAM ile SPOR GÜNDEMİ CEBİNİZDE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!