Eski Futbolcusu Atkinson'Un Öldürülmesiyle Ilgili Davada Karar Çıktı!

Son Dakika: Eski Fenerbahçeli Atkinson’un öldürülmesiyle ilgili davada karar!

Daha Fazla Göster

Son dakika spor haberi… Yaklaşık 5 yıl önce polis ekibi tarafından şok cihazıyla müdahale edilmesinin ardından hastaneye kaldırılan ve yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybeden, daha önce Fenerbahçe forması da giymiş olan İngiliz futbolcu Dalian Atkinson için görülen davada karar çıktı. Devamı sporlive.net’de…

Son Dakika: Eski Fenerbahçeli Atkinson'Un Öldürülmesiyle Ilgili Davada Karar!

Süper Lig’de 1995 – 1996 seneleri arasında Fenerbahçe forması da giyen İngiliz futbolcu Dalian Atkinson’a 15 Ağustos 2016 tarihinde gece saatlerinde Telford kentinden gelen ihbar sonrası olay yerine giden polis ekibi tarafından şok cihazıyla müdahale edilmişti. Bu müdahale sonrasında hastaneye kaldırılan Dalian Atkinson, saat 03.00 civarında hayatını kaybetmişti.

1995 – 1996 sezonunda forma giyen İngiliz futbolcu Dalian Atkinson’ın ölümüyle ilgili davada karar çıktı. Mahkeminin kararına göre bir polis memuru, kasıtsız cinayetten suçlu bulundu. Eski polis memuru Benjamin Monk, Birmingham kentinde görülen davada jüri karşısına çıktı.

Son Dakika: Eski Fenerbahçeli Atkinson'Un Öldürülmesiyle Ilgili Davada Karar!

Mahkemede Monk, 2016’daki olayla ilgili yalan söylemekle ve yerde bilinci açıkken Dalian Atkinson’ın kafasına 2 kez tekme atmakla suçlandı. Duruşmada, Monk’un 33 saniye boyunca şok tabancasıyla müdahale ettiği eski futbolcuya yerde yattığı sırada attığı tekmelerin çok güçlü olduğu, hatta giydiği botların bağcıklarına kan bulaştığı ifade edildi.

Atkinson’ın ailesinden yapılan açıklamada, son 5 yılın kendileri için çetin geçtiği belirtilerek, “Bütün ülkenin Dalian Atkinson’ın nasıl öldüğü hakkındaki gerçeği bilmesi bizi çok rahatlattı.” denildi.

18 saat 48 dakikalık müzakerenin ardından karar alan jüri, Monk’u cinayetten beraat ettirirken, oy birliğiyle kasıtsız cinayetten suçlu buldu. Dalian Atkinson’a yerdeyken copla vuran diğer polis memuru Mary Ellen Bettley-Smith hakkındaki karara ilişkin değerlendirme ise halen devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!