Paulo Fonseca Kimdir? Fenerbahçe Teknik Adamı

Paulo Fonseca Kimdir? Fenerbahçe Teknik Adamı

Daha Fazla Göster

Paulo Fonseca Kimdir? Fenerbahçe Teknik Adamı

Fenerbahçe’nin bir süredir peşinde olduğu ve anlaştığı yeni teknik direktör Paulo Fonseca Kimdir?

 

Paulo Fonseca Kimdir? Fenerbahçe Teknik Adamı

 

Paulo Fonseca Kimdir? Fenerbahçe’nin bir süredir arayışta olduğu teknik direktörlük serüveni son bulduğunu belli etti. Belirleyen faktörde birçok isim sayıldı.

Fenerbahçe Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmasıyla birlikte kendine yeni teknik adam arayışına geçti. Bunlardan en çok dilde dolanan Rafael Benitez ve Lucien Favre olmuştu. Anlaşmalar için İstanbul’a gelen Benitez’e olumsuz cevap vermesi sonrasında ise Benitez’in Everton ile anlaştığı iddiaları ortaya çıktı. Arayışında Portekiz ve İspanya liglerini hedef alan kanaryalı ekip, Lucien Favre’yi Mesut Özıl tarafından tavsiye olarak aldı. Başarılı teknik adam için tanıtım videosunda yer alan Özıl, açıklamaları ile Favre’nin düşüncelerine girmiş ve süreci uzatmıştı. Fakat anlaşmalar olumsuz olması sebebiyle de Lucien Favre ile anlaşılamamıştı.

 

Fenerbahçe'Nin Bir Süredir Peşinde Olduğu Ve Anlaştığı Yeni Teknik Direktör Paulo Fonseca Kimdir?

 

Fenerbahçe’nin yeni teknik adamı son anda geldi. Paulo Fonseca Kimdir?

Son çare derken anlaşmaların imzalandığı şeklinde ifade edilen bir isim geldi. Bu isim Mozambikli eski futbolcu Paulo Fonseca oldu. 1973 Mozambik doğumlu Fonseca, Portekiz takımlarında ilk futbolculuk adımlarını Barreirense ile atmaya başladı. Birçok Portekiz takımında oynayan Fonseca, 2005 yılında teknik adamlık unvanına kavuştu. İlk Amadora takımında teknik direktörlüğe başlamasından sonra ise adı sayılır 7 Portekiz takımında teknik direktörlük yaptı. Son takımı olan Roma’da ise 48 yaşında ayrılarak Jose Mourinho ile devam ettiren Roma’dan sonra akıllara Fenerbahçe geliyor.

 

AYTEMİZ’DEN BÜYÜK TRANSFER

SPORLIVE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!