Lucien Favre

Lucien Favre, Fenerbahçe cevabında Mesut Özıl’dan açıklama geldi.

Daha Fazla Göster

Fenerbahçe Spor Kulübü Emre Belözoğlu ile ayırdığı yolları ardından aradığı yeni teknik adamlar arasında hayatını futbola adayan Lucien Favre ile anlaşmayı planlıyorlardı. Favre’nin cevabını etkileyecek bir açıklama Mesut Özıl’dan geldi.

 

Lucien Favre, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transferi hakkında görüşmeler sağlanırken Favre’nin cevabı belirlenme süresi içerisinde Mesut Özıl’dan gelen açıklama ile işler değişti. İşte Detaylar

 

Fenerbahçe’nin bir süredir teknik adam arayış sürecinde kanaryalılar değişime çok yer verdi. Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmasından sonra akıllarda kalan isimlerden Rafael Benitez ile anlaşamayan Sarı-lacivertli ekip, Everton ile anlaşan Benitezin ardından belirleyeceği isimlerin yoğunluğunu Portekiz ve İspanyol olarak düşünüyordu. Bu konuda yeterli isim bulamayan ekip alanını genişleterek batı kıyımlarına ilerledi. Bu konuda çıkan isim ise Borussia’nın 63 yaşındaki teknik adam olan Lucien Favre oldu.

 

Lucien Favre, Fenerbahçe

 

Lucien Favre ile anlaşmayı düşünen kanaryalılar, teklif için hazırlanırken teknik adamdan yanıt süreci gecikti. Bu noktada tekliflerinde oynama yapan Sarı-lacivertli ekip teknik adam noktasında ısrarcı davranıyorlardı. Bu ısrarcı içerisinde olumsuz yanıt gelebileceği nedeniyle araya giren bir isim alabilecekleri cevabı tersine çevirmeyi düşündü.

 

Lucien Favre, Fenerbahçe ile anlaşmamayı düşünüyordu.

Favre, ekipte kalmak istediğini ve takımından ayrılmamayı düşünüyorken bunları Fenerbahçe’ye iletmeyi düşünüyordu. Bu sırada fikirlerinin değişmesi için bir gelişme oldu ve bu gelişme Mesut Özıl tarafından gerçekleştirildi. Mesut Özıl’ın gerçekleştirdiği Kadro Tanıtımı ve ekibin potansiyelli oyuncularını göstermesi ile Lucien Favre’nin kararında değişiklik olabileceğini öne sürdü. Bunu yaparak etkili bir sonuç alması planlanan Favre ise cevaplarını iletti.

 

Lucien Favre

 

Cevabı belliydi fakat Mesut Özıl el atmasıyla değişime yakın sonuç elde edildi.

Kadro tanıtımı yapan Mesut Özıl, potansiyelli oyuncularıyla birlikte kadronun gücünü tanıtarak fikrini değşitirmesi noktasında etkili bir hareket sergiledi. Bunun üzerine Lucien Favre’den yanıt gecikmedi ve zaman tanınmasını istedi. Bu süreçte detaylarda öne çıkarılan nokta Şampiyonlar Ligi’ne uzun süredir gidilmemesinin önemini vurgulamasıyla birlikte bu durumu ele alacaklarını söyleyen teknik adam, dezavantajları değerlendirdi.

 

Lucien Favre Fenerbahçe

 

Mesut Özıl Kalmalı, Süre tanınmasını rica etti.

Lucien Favre, etkili süreç içerisi sonrasında Mesut Özıl’ın etkili tanıtımı ve konuşması sonrasında Mesut Özıl’ın kadrodan çıkarılmaması şartıyla bir düşüneceğini ifade etti. Bu düşünce sırasında İsviçreli teknik adamın sorusu “Mesut Özıl Kalacak Değil mi?” diyerek belirtti. Bu konudan sonra ise Almanya Bundesliga içerisinde şahit olduğu oyunculardan Sosa ve Luiz Gustavo ile alakalı bilgiler aldı. 3 yıllık yeni süreçte Başkan Ali Koç’un kalıcı projeler sunmaya dair eylemler sunduğu belirtildi. Bunlar karşısında ise Şampiyonlar Ligi’ne gidebilecek bir takım hakkında Fenerbahçe’den süre istedi.

 

Lucien Favre Ali Koç Planında

 

FENERBAHÇE YILDIZINA 2 TAKIM BİRDEN TALİP OLDU.

SPORLIVE INSTAGRAM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!