Simon Kjaer Christian Eriksen

Eski Fenerbahçe’li Simon Kjaer’den kahramanlık. Christian Eriksen kalp krizi.

Daha Fazla Göster

Euro 2020 B grubu maçlarında yaşanan bu korkunç olay üzerine , takım kaptanı Simon Kjaer’den büyük bir kahramanlık sergiledi.

 

Eski Fenerbahçe’li Simon Kjaer’den Ders gibi ders verildi. Euro 2020 B grubu maçları sırasında bir anda yere yığılan Christian Eriksen tüm taraftarları korkuya bürüdü. Bilinç kaybı nedeniyle yerde kalan Eriksen’e 5 dakika boyunca kalp masajı yapıldı. Masajın sonrasında hastaneye kaldırılan oyuncunun durumu hala stabil.

 

Eski Fenerbahçe'Li Simon Kjaer'Den Kahramanlık.christian Eriksen Kalp Krizi

 

Eski Fenerbahçe’li Simon Kjaer’den Kahramanlık Öyküsü

Maçın 43. dakika süresinde gelen atak üzerine bir anda yere yığılan Christian Eriksen, tüm stada şok yarattı. Herkes üzüntü içinde beklerken yürekler ağıza geldi. Ani bilinç kaybı sonrasında taç çizgisine müdahale için getirilen oyuncuya 5 dakikalık masaj sonrasında hastaneye kaldırıldı. Kameraları engellemeye çalışan oyuncular ise oyuncunun başında toplandı.

 

Christian Eriksen Kalp Krizi

 

Takımın Kaptanı Her şeyiymiş gibi çaba gösterdi.

Eriksen yere yığılması sonrasında herkes aksiyon alarak hareket etmesi sonucunda ortalık karıştı. Bu duruma dikkatli ve sakin şekilde mücadele etmeye çalışan Kaptan Simon Kjaer, Eriksen’e bir ailesi gibi davranarak örnek bir görüntü ortaya çıkarttı.

 

Kahramanlık

 

Örnek davranış sergiledi.

Eriksen’in dilini boğazına kaçmasın diye çıkartan, doğru pozisyon aldıran ve çevresini ferahlatması için geniş tutan kaptan, insanlık örneği bir davranış gösterdi. Oyuncunun eşinin yanına giderek onu da teselli eden kaptan, büyük taktir gördü. Eriksen’in durumu ise stabil olduğu öğrenildi. Bu olaydan sonra maç 21:30’da aynı şekilde devam etti.

Maç sonucu Danimarka 0 – 1 Finlandiya.

Umuyoruz ki tecrübeli oyuncu daha güzel şekilde sahalara dönebilir.

 

EURO 2020 KURASI BERABERE KALDI

SPORLIVE INSTAGRAM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!