Ali Koç Tff'Ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

Ali Koç TFF’ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

Daha Fazla Göster

Ali Koç TFF’ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

Fenerbahçe başkanı Ali Koç TFF’ye Büyük Bir Tepki Gösterdi. Ekonomi basınıyla yaptığı buluşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin ekonomik anlamda zorda olduğundan bahseden başkan Ali Koç TFF’ye Büyük Bir Tepki Gösterdi. Teknik direktör arayışları süren sarı lacivertli takımda transfer gelişmeleri hakkında da önemli gelişmeleri aktardı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Açıklamaları:

Ali Koç Tff'Ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

“Bankalar Birliği’ne yapılandırma için teşekkürlerimi iletiyorum. Kulüpler borçlarının altından kalkamaz ödeyemez ise sadece Türk futbolu değil, amatör branşlar da büyük bir zarara uğrar. Bankalar Birliği’nin kurallarından biri de gelirleri diğer branşlara aktarmak ve siz bunu kullanamıyorsunuz. Buna kulüpler karar vermesi gerekirsen siz veriyorsunuz. Futbolda başarısızlık gösterdik belki ama diğer branşlarda final oynadık, şampiyonluk aldık. Bu branşlara bu yıl içerisinde 28-30 milyon Euro bütçe hibe ettik. Bu kaynağı çıkartamayacak durumdayız. Biz bu branşlarda devlet bankaları ile, devlet kurumları ile mücadele içerisindeyiz.

Devletin takımları en kötü durumda görev zararı yazıp geçebiliyorlar fakat bizim böyle bir lüksümüz bulunmuyor. Üç büyük kulübün mü Avrupa’da gösterdiği başarı ses getirir yoksa devlet kurumlarının takımı veya özel kurumların takımı mı? Borçlar nasıl ödenecek? Bunun 3 adet yolu var. Gelirler artacak, masraflar düşecek. Peki gelirler nasıl artar Sportif başarı göstererek. Sportif başarı gösterilirse kombine, sponsor, tanınırlık aynı anda geliyor. Youtube kanalımız 2 milyon aboneye ulaştı. Kripto para piyasasına da gireceğiz. Bunlardan 100 – 150 milyon civarında hasılat hedefimiz var. Bir diğer konuysa elimizde değerli gayrimenkulleri bulundurmamız”.

Finans Fair Play’inde Ters Yöne Giden Tek Ülkeyiz

Ali Koç Tff'Ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

“Kulüplerin ekonomi açısından disipline sokulması gerekiyor. Tercihen ya da mecbur olarak bu disiplinin sağlanması gerekiyor. Biz doğru yoldayız fakat bir gecede olacak iş değil. Biz bunu sağlayamadık, UEFA FFP bunu yapamadı. FFP’de ters yöne giden tek ülke biziz. Çoğu ülke artıya giderken biz eksiye gidiyoruz”. 

Pelkas ve Szalai gibi genç yeteneklere yatırım gerekiyor!

Ali Koç Tff'Ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

“Yabancı kriterinde sadece sayıya bakmak çok yanlış. 30 yaş üstündeki futbolcu transfer edemezsin diyelim. Kalitesine bir tür sınırlama getirelim. En yaşlı yabancıların transferi yapılan ülke Türkiye. Biz yönetime geldiğimiz zamanlarda Avrupa’nın yaş ortalaması en yüksek 3. takımıydık. Bonservis vermeden yüksek ücret vereyim düşüncesi hakimdi. Pelkas gibi, Szalai gibi genç yeteneklere yatırım yapmalıyız. Bunun için de hem içeri taraftan hem de dışarıdan bu tarz oyuncuları bulmamız gerekiyor. Fakat ülkemizde yönetim dönemleri kısa bir süre olduğu için buna dönmekte zorluk çekiyoruz”.

TFF, bizim patronumuz olmadığını anlamalı belki de ilk hafta maçlarına çıkmayız

Ali Koç Tff'Ye Büyük Bir Tepki Gösterdi !

“TFF kim için çalıştığını, kimin çıkarlarını gözetmesi gerektiğini anlamalı. Gerekirse kulüpler bir karar alıp ilk hafta maçına çıkmamalı. İsteklerimiz göz ardı edilemez. Bizim patronumuz sıfatı olmadığını, bizim çıkarlarımız için bu sektöre hakim olduğunu kavramalı. Burada bütün riskleri biz sırtlıyoruz. UEFA’dan ceza yiyen biziz, oyuncular bize ait, statlar bize ait, maçlar bize ait. TFF kendi çıkarlarını gözetiyor. Yayıncı kuruluşun keyfine göre taleplerini iletiyor. Federasyonun kulüplerin yanında olması gerekiyor”. 

Instagram’da gezinirken haberlerimizi anında görmek istiyorsanız buradaki linkten takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!