Uefa Deplasman Kararı Yayınlandı. Deplasman Golleri Sayılmayacak. Uzatmalar | Spor Haberleri

Spor Haberleri : UEFA deplasman kuralına yenilik getirdi.

Daha Fazla Göster

Spor Haberleri : UEFA deplasman kuralına yenilik getirdi.

UEFA deplasman kuralı için yönetim birliğinden son dakika açıklaması geldi. 2021-2022 sezonlarında deplasman golüne geçerli olan kural artık geçerli sayılmayacak. İki takımın gol sayısınını eşit olma durumunda maçlar uzatmaya gidecek. Eşitlik bozulmazsa penaltılara doğru maç uzayacak.

 

Uefa Deplasman Kuralında Yeniliğe Gitti. Uzatmalar | Son Dakika

 

UEFA deplasman kuralı için yönetim birliği 2021-2022 sezonu için yeni kural belirdi. Eskiden oynanan maçlarda deplasman golünün sayıldığı ve durumun berabere bitmesi deplasmanın önceki maçına göre belirlenirdi. Bu maç üzerine ise yeni yürürlük ile deplasman golünün sayılmayacağı ve uzatmalar noktasında eşitliğe bağlı şekilde penaltılara kadar ilerleneceği açıklandı. Bu açıklama içerisinde yer alan detay ise iki takımın aynı sayıda skorlara bağlı kalmasıyla beraberinde 15 dakikalık iki devre uzatmalar verilecek ve penaltıya geçilebileceği belirlendi.

 

Belirlenen kural için yürürlük tarihinin henüz belirlenmediği kuralın deneme aşamalarında gidişata göre tekrar değiştirebileceği ve yeniliklere gidebileceği belirtiliyor. Bu değişikliğin ise takım ve maç içi pozisyonlar noktasında olabileceği tahmin ediliyor. Temmuz ayında belirlenecek olan yürürlük tarihi ise henüz açıklanmamakla beraberinde yeni kurallarında yanında gelebileceği söyleniyor.

 

FENERBAHÇE YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜNÜ SEÇTİ.

SPORLIVE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!