19

UEFA ‘dan 12 kulüp için karar !

Daha Fazla Göster

UEFA ‘dan 12 kulüp için karar !

 

UEFA ‘nın toplandığı zirvede futbol dünyasını karıştıran Avrupa Süper Ligi projesiyle ilgili görüşüldü.

Toplantıda UEFA yönetimi konuyla ilgili sert tavrını ortaya koysa da yaptırım kararı çıkmadı. Hukuki gelişmeleri takip edecek olan UEFA ilerleyen haftalarda yeni bir karar verebilir.

Avrupa Süper Ligi ilan edildikten sonra dünyanın dört bir yanından taraftarlar ve futbolseverler tepki göstermiş, devamında 10 kulüp ligden çekilme kararı almıştı. 10 kulübün dışında Real Madrid ile Barcelona ise şu ana kadar geri adım atmadı.

Gizli Bir Lig’di !

Aralarında Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu büyük kulüpler Kendi kendi liglerini ilan ederek Avrupa Süper Ligi’ni kurmuşlardı.

Aynı zamanda Real Madrid başkanı an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olmasını. Üstelik Her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edeceğini açıklamışlardı.


Cefferin ; Onlar Para Şöhretten Daha Önemli Demişti !

Kongrede bir konuşma yapan UEFA Başkanı Aleksander Cefferin ise futbolun tarihine saygı gösterilmesi gerektiğini vurgularken, “Bencillik dayanışmanın yerini aldı. Para şöhretten daha önemli hale geldi.

UEFA Başkanı Ceferin ise Avrupa Süper Ligi’ni kuran 12 takımla ilgili olarak. Aynı zamanda sertçe eleştirdi.

Üstelik bugün bu takımlar Avrupa’nın dev kulüpleri olarak anılıyorlarsa bunun kısmen UEFA sayesinde olduğunu anlamalılar” dedi.

Aralarında Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu dev kulüpler. Kendi bağımsızlıklarını ilan ederek Avrupa Süper Ligi’ni kurdu. Şu an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olması. Ve üstelik her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edecekti.

Ancak Uefa’dan bir yaptırım kararı gelmedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!