Dsa

Real Madrid ve Juventus’a Yaptırım Gelecek!

Daha Fazla Göster

Real Madrid ve Juventus’a yaptırım yolda.

UEFA’dan, Avrupa Süper Ligi’inden çekilen kulüpler için yaptırım kararı çıkmadı fakat Real Madrid ve Juventus muhtemel yaptırımlardan muaf değil.

 

Avrupa Süper Ligi gerçekleşmese de yankıları sürüyor. Kurucu takımlar arasında yer alan 6 .Premier Lig ekibi, İtalyan kulüpleri ve Atletico Madrid ligden çekildi. Çoğu kulüp için yaptırım kararı almayan. UEFA’da aynı durum Real Madrid ve Juventus için aynı değil.

 

AS’ın haberine göre Real Madrid ve Juventus, UEFA tarafından yaptırıma çarpıtılabilir. Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde mücadele eden .Real Madrid’in halihazırda turnuvadan men edilmesi yasal olarak mümkün gözükmüyor. Fakat UEFA, gelecek sezon. Eflatun-Beyazlı takımı Devler Ligi’ne yok.

 

UEFA içerisinde  Madrid hakkında görüş ayrılıkları var.

UEFA’dan 12 kulüp için karar !

 

UEFA’nın toplandığı zirvede futbol dünyasını karıştıran Avrupa Süper Ligi projesiyle ilgili görüşüldü.

Toplantıda UEFA yönetimi konuyla ilgili sert tavrını ortaya koysa da yaptırım kararı çıkmadı. Hukuki gelişmeleri takip edecek olan UEFA ilerleyen haftalarda yeni bir karar oalcak.

Avrupa Süper Ligi ilan edildikten sonra dünyanın dört bir yanından taraftarlar ve futbolseverler tepki göstermiş, devamında 10 kulüp ligden çekilme kararı almıştı. 10 kulübün dışında Madrid ile Barcelona ise şu ana kadar geri adım atmadı.

Gizli Bir Lig’di !

Aralarında Liverpool, Manchester City.RMadrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu büyük kulüpler Kendi kendi liglerini ilan ederek .Avrupa Süper Ligi’ni kurmuşlardı.

Aynı zamanda Real Madrid başkanı an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olmasını. Üstelik Her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edeceğini açıklamışlardı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!