Psg Hükmen Şampiyonluğunu İlan Edebilir!

PSG Hükmen Şampiyonluğunu İlan Edebilir!

Daha Fazla Göster

PSG Şampiyonlar Ligi Şampiyonu mu oluyor ? Aralarında Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu dev kulüpler. Kendi bağımsızlıklarını ilan ederek Avrupa Süper Ligi’ni kurdu.

Bu bağımsızlık UEFA tarafından hoş karşılanmadı ve son günlerde sert açıklamaları oldu. Aynı zamanda bu kulüpler için men kararı çıkacak. Şmapiyonlar ligi’nin şimdilik oynanmayacağı veya iptal olacağı gibi haberler var.

Şampiyonlar Ligi’nde geçtiğim haftada oynanan maçlardan sonra yarı final eşleşmeleri belli olmuştu.
Real Madrid Liverpool’u eleyerek Chelsea’de Porto’yu geçerek birbirlerine rakip olmuşlardı.

Diğer taraftan PSG, Bayerni elemişti. Üstelik City’de Dortmund’u eleyerek yarı finalerin eşleşmeleri belli olmuştu. Uefa yarı finalde olan bu 4 takımdan üye olanları men kararına çarptırırsa PSG şampiyonluğunu şimdiden ilan eder.

Hal böyle olunca Real Madird , City  ve Chelsea olası bir men kararında Şampioyonluğu PSG’ye hediye edebilir.

Şu an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olması. Her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edeceğini açıkladı. Avrupa Süper Ligi’nin kurucuları arasında yer alan Chelsea ile Manchester City’nin, oluşumdan çekilmeye hazırlanyor.

Haber üzerine Manchester United hisseleri %7,85, Juventus hisseleri %17,85 değere sahip. UEFA ise kulüplere tarihin en büyük tazminat davasını açmaya hazır. 12 kulüp aleyhine uluslararası mahkemelerde 50 milyar Euro’luk dava kapıda.

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea ve Manchester City’nin, kurucuları arasında yer aldıkları “Avrupa Süper Ligi” projesi var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!