11111111111111

Perez’den Türkiye Sözleri!

Daha Fazla Göster

Perez’den Türkiye Sözleri! Avrupa Süper Ligi’nden ayrılmayan yalnızca 2 takım kaldı. İngiltere’nin ardından İtalya ve İspanya’dan peş peşe ayrılık açıklamaları geldi. Kısa sürede yaşananların ardından organizasyonu başkanı Florentino Perez, gelinen son noktayı anlattı.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez’den flaş sözler… Avrupa Süper Ligi’nin askıya alındığını açıklayan Perez, Türkiye’ye dair konuştu. Perez’den Türkiye Sözleri!

Perez yaptığı açıklamada, Türkiye’den de Avrupa Süper Ligi’ne takımların çağırılabileceğine işaret etti.

 

“Diğer fikirlere de açığız ancak mesela daha küçük liglerden bir takım girmek isterse, örneğin Türkiye’den, buradaki problem paranın, rekabetin olacağı büyük maçlardan gelecek olması. Rekabet olmayan maçlar, para kazandırmaz.”

“6 İngiliz kulübü içinde ilgisi daha düşük olan biri vardı, o da diğerlerini etkilemeye başladı. Korku vardı. 6 İngiliz’den biri tam olarak ikna olmuş değildi.”

“Hepinize yalan söylediler. Yerel liglerin sona ereceği, futbolun doğasının bozulacağı, futbolu öldüreceğimiz söylendi. Bunlar doğru değil. Bu yalanları yayanların kaybetmek istemedikleri ayrıcalıkları var.”

“Türk Takımlarıda Gelsin”

“Gerçek kapıya geldiğinde bakalım ne yapacaklar. Kulüpler 2 milyar avrodan fazla para kaybedecek.” diyen Real Madrid kulüp başkanı, “Şimdi harekete geçmek gerekir. 3 yıl bekleyemeyiz. Para, iyi maçlardan, büyük rekabetlerden çıkıyor. Taraftarın ilgisini çekecek, Federer-Nadal gibi maçlar yapmalıyız. Kimseyi dışarıda bırakmadan en üst düzeyde maçlar olmalı. Türkiye’den takımlar gelmek mi istiyor? Gelsinler.” dedi.

Süper Ligi Projesi Çöktü!

Avrupa’nın 12 dev kulübü, UEFA’nın kulüplerin haklarını koruyamadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi’ne karşı ‘ Süper Ligi’ni kurmuştu. Ancak futbol severlerin tepkileri gecikmedi. Hal böyle olunca ayrılıkların ardı arkası kesilmedi.
Avrupa basınında çıkan haberlere göre; Barcelona, Atletico Madrid ve Milan da a Süper Ligi’ne katılmaktan vazgeçti. Fakat projenin arkasında duran kulüpler ise Real Madrid, Inter ve Juventus.  “Sizlere ve futbol camiasına kulak verdik. Bir hata ettik, bunun için özür diliyoruz” dendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!