Katar

SON DAKİKA: Katar Dünya Kupasına Yalnızca Aşılanmış Ülkeleri Kabul Edeceğini Açıkladı!

Daha Fazla Göster

Katar Dünya Kupasına Yalnızca Aşılanmış Ülkeleri Kabul Edeceğini Açıkladı!

Son Daki̇ka: Katar Dünya Kupasına Yalnızca Aşılanmış Ülkeleri Kabul Edeceğini Açıkladı!

Katar, gelecek yıl düzenlenecek Dünya Kupası’na ‘yalnızca aşılanmış kişilerin alınacağını’ ve küresel bağışıklık kazanma çabalarının gecikmesi durumunda bir milyon doz güvence altına almak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Fifa Başkanı Ne Diyor?

Son Daki̇ka: Katar Dünya Kupasına Yalnızca Aşılanmış Ülkeleri Kabul Edeceğini Açıkladı!

Fifa Başkanı Turnuvayı Dolu Stadyumlarda Yapmak İstediğini Belirtmişti Katar ise, turnuvaya ‘yalnızca aşılanmış kişilerin alınacağını’ söylüyor bu durum nasıl sonuçlar doğuracak acaba?

Katar lideri Şeyh Halid bin Halife bin Abdülaziz Al Tani de, konuyla ilgili olarak gazetelere verdiği demeçte, Katar‘ın önlem almaya devam ettiğini söyledi ve “Şu anda bir milyon doz koronavirüs aşısı edinmek için bir şirketle görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Katar da nüfusun yaklaşık yüzde 50.8’ine denk gelecek şekilde, en az 2.8 milyon doz aşı uyguladı.

Şeyh Halid bin Halife bin Abdülaziz Al Tani ayrıca, turnuva için çok sayıda stadyumun tamamlandığını ve 2022 Dünya Kupası’nın son maçına ev sahipliği yapacak olan ve şu anda yüzde 90’ı tamamlanmış olan Lusail Stadyumu da dahil olmak üzere üç stadyumda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!