7777

Gizli Bir Lig Daha Kuruluyor !

Daha Fazla Göster

Gizli Bir Lig Daha Kuruluyor !

The Sun gazetesi İskoçya ekipleri Glasgow Rangers ve Celtic’in de yer alacağı Britanya Süper Ligi’nin gizlice planlandığını okuyucularına duyurdu.

İngiltere’nin en büyük 6 kulübünün Avrupa Süper Ligi’nin fiyaskoyla sonuçlanmasının ardından Premier Lig’de reform istediği kaydedildi. Buna göre, aralarında İskoçya ekipleri Celtic ve Glasgow Rangers’ın da olduğu bir lig olacak. Bu oluşuma İngiltere Hükümeti, UEFA ve FIFA’nın da onay verecek mi ?

Celtic ile Rangers’ın bu şansa balıklama atlayacağı kaydedilirken; iki takımın da bu sayede dünya çapındaki taraftar sayısıyla, sponsorluk ve yayın gelirlerinde önemli oranda artacak.

Celtic ve Glasgow Rangers’ın İngiltere Süper Ligi’ne katılması durumunda da İskoçya’daki takımların şampiyonluk ve. Şampiyonlar Ligi’ne katılma şanslarının da olacak.

Bir kulüp yetkilisi konuyla ilgili olarak, “Süper Lig olsun ya da olmasın; hepimiz Premier Ligi’in değişmesi ve gelişmesi Gizli gerektiğini hissediyoruz. Rangers ve Celtic’e burayı açmanın zamanı. Herkes için mantıklı olacaktır” diye konuştu.

Liverpool ve Manchester United’ın ekim ayında ortaya attığı Büyük Resim Projesi’nden bu yana. Premier Lig’de reform tartışmalar yaratmıştı. Gizli
.Gizli Bir Lig Daha Kuruluyor !

Britanya Süper Ligi projerisine Celtic ve Glasgow. Rangers’ın dahil edilmesi gündeme gelirken, sezon statüsünde de değişiklik. Buna göre, sezon sonunu ilk dört s.ırada bitiren 4 takımın. Rugby Birliği ve Rugby Ligi’nde olduğu gibi play-off oynaması, takım sayısının 3 asır önce olduğu gibi 18 olacak. Gizli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!