Cefferin ; Onlar İçin Para Şöhretten Daha Önemli

Cefferin ; Onlar İçin Para Şöhretten Daha Önemli!

Daha Fazla Göster

Aralarında Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu büyük kulüpler Kendi kendi liglerini ilan ederek Avrupa Süper Ligi’ni kurdu.

Aynı zamanda Real Madrid başkanı an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olmasını. Üstelik Her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edeceğini açıkladı.


Cefferin ; Onlar Para Şöhretten Daha Önemli !

Kongrede bir konuşma yapan UEFA Başkanı Aleksander Cefferin ise futbolun tarihine saygı gösterilmesi gerektiğini vurgularken, “Bencillik dayanışmanın yerini aldı. Para şöhretten daha önemli hale geldi.

UEFA Başkanı Ceferin ise Avrupa Süper Ligi’ni kuran 12 takımla ilgili olarak. Aynı zamanda sertçe eleştirdi.

Üstelik bugün bu takımlar Avrupa’nın dev kulüpleri olarak anılıyorlarsa bunun kısmen UEFA sayesinde olduğunu anlamalılar” dedi.

Aralarında Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Milan, Juventus gibi takımların da olduğu dev kulüpler. Kendi bağımsızlıklarını ilan ederek Avrupa Süper Ligi’ni kurdu. Şu an için 12 takımın katıldığı ligde 15 kulübün kurucu üye olması. Her sene değişecek 5 takımla birlike toplam 20 ekibin mücadele edeceği açıklanmıştı.

Avrupa Süper Ligi tartışmaları devam ederken TFF Başkanı Nihat Özdemir’den konuyla ilgili açıklaması geldi.

Cefferin ; Onlar İçin Para Şöhretten Daha Önemli!

Nihat Özdemir’in Açıklamaları

Fox Haber’e konuşan Özdemir, hiçbir Türk takımının yeni organizasyona katılamayacağını belirtti.

Hatta Özdemir ise , Avrupa Süper Ligi’ne katılacak takımlar için gerekli kararları alabileceklerini söyledi. “Biz Türkiye olarak yekvücut UEFA’nın yanındayız, futbolun kaosa dönmesini kötü.

Aynı zamanda hiçbir Türk kulübü, Avrupa Süper Ligi’nde olmayacak. Eğer bir takımımız söz konusu turnuvaya katılırsa biz de UEFA’nın cezalarını uygularız. Biz 55 federasyon olarak UEFA’nın yanındayız” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!