16

Barcelona ‘dan Avrupa Süper Ligi kararı

Daha Fazla Göster

Barcelona ‘dan Avrupa Süper Ligi kararı

İspanya’nın Barcelona Kulübü, Avrupa Süper Ligi’nin kurucu üyesi olarak kalma kararı aldığını duyurdu.

Barcelona 'Dan Avrupa Süper Ligi Kararı

Kulüpten yapılan açıklamada; Avrupa Süper Ligi’nin futbolseverlere kaliteli bir gösteri sunabilecek bir turnuva. Bu girişim için futbol dünyasının dayanışma içinde yeni formüller aranması için gerekmekte.

“Avrupa Süper Ligi’nin bir parçası olmamanın tarihi bir hata olacağı görüşüyle bu karar “.

 

Açıklamada; “Özellikle mevcut sosyo-ekonomik ortamda. Üstelik Avrupa’daki futbol kulüplerinin çoğunluğunun görüşlerini paylaştığı, futbol dünyasının. Finansal sürdürülebilirliğini ve güçlenerek ayakta kalmasını garanti altına almaya yönelik yapısal reformların gerçekleştirilmesi gerekiyor.”

 

Madrid Ticaret Mahkemesinin aldığı, üstelik Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüplerinin haklarını koruyan kararın da dikkate alınması gerektiği aktarıldı.

Tazminat ödemek zorunda.

Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez turnuva konusunda ısrarını sürdürürken ABD’li JP Morgan şirketinin turnuva için 3.2 milyar euro’luk bir ücreti gözden çıkardığı duyurulmuştu. . Anlaşmadan çekilen kulüplerin, kendilerine ödeneceği taahhüt edilen miktar kadar tazminat ödemek zorunda olacak.

Aynı zamanda Buna göre ligden çekilen her bir kulüp 300 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Tazminatı ödemeyen kulüplerin ise resmi açıklamaya rağmen  Süper Ligi projesinden çekilemeyecek.

Aynı zamanda Süper Ligi Projesi Çöktü! Avrupa’nın 12 dev kulübü, UEFA’nın kulüplerin haklarını koruyamadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi’ne karşı ‘ Süper Ligi’ni kurmuştu. Ancak futbol severlerin tepkileri gecikmedi. Hal böyle olunca ayrılıkların ardı arkası kesilmedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!