6

Avrupa Süper Ligi’ne Taraftarların Tepkileri

Daha Fazla Göster

Avrupa Süper Ligi’ne Taraftarların Tepkileri! Avrupa’nın 12 dev kulübü, UEFA’nın kulüplerin haklarını koruyamadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi’ne karşı  Süper Ligi’ni kurmuştu. Ancak futbol severlerin tepkileri gecikmedi.

Futbolda Avrupa Süper Ligi girişimini başlatan 12 kulüpten biri olan Juventus’un başkanı Andrea Agnelli’ye tepki olarak Roma’ya bir duvar resmi çizildi.

Projenin baş müşavirlerinden İspanyol ekibi Atletico Madrid ve İtalyan ekip Inter,  Süper Ligi’nden çekilme kararı aldığını resmen açıkladı.İngiltere, İspanya ve İtalya’dan 12 kulübün kurucu üyeliğinde başlatılan ve futbol dünyasında büyük bir krize neden olan Avrupa Süper Ligi’nde art arda ayrılıklar yaşanmaya devam ediyor.

Gelen tepkiler üzerine birçok kulüp bu projeden ayrıldığını açıkladı. Milan ve Juventus resmi açıklamalarındaki ‘Uzun vadeli bir değer yaratmak için çalışmalarına devam edeceğiz’dedi.

Başkentte İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) merkez binasının arkasındaki. Giulio Caccini sokağındaki bir duvara,  Süper Ligi’nin kurucularından Juventus Başkanı. Taraftarlar agnelli’yi futbol topunu bıçaklarken tasvir eden bir resmi çizdi. Sokaktan geçenlerin resmin fotoğrafını çektiği görüldü.
Avrupa Süper Ligi projesi nedeniyle başta futbol severlerin ve  taraftarların tepkisine neden olmuştu. Üstelik Chelsea ile Brighton arasında oynanan maç öncesi Chelsea taraftarları protesto gösterileri yaparken, takım otobüsünün stada girişi taraftarlar tarafından engellemişti.

Süper Ligi Projesi Çöktü! Avrupa’nın 12 dev kulübü, UEFA’nın kulüplerin haklarını koruyamadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi’ne karşı ‘ Süper Ligi’ni kurmuştu. Ancak futbol severlerin tepkileri gecikmedi. Hal böyle olunca ayrılıkların ardı arkası kesilmedi.
Avrupa basınında çıkan haberlere göre; Barcelona, Atletico Madrid ve Milan da a Süper Ligi’ne katılmaktan vazgeçti. Fakat projenin arkasında duran kulüpler ise Real Madrid, Inter ve Juventus.  “Sizlere ve futbol camiasına kulak verdik. Bir hata ettik, bunun için özür diliyoruz” dendi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!