13

Avrupa Süper Ligi ‘nden Ayrılan Kulüplerin Başı Dertte !

Daha Fazla Göster

Tazminat İddiası

Avrupa Süper Ligi’nden ayrılan kulüplerin başı dertte gibi.

Avrupa’nın 12 futbol kulübü tarafından imzalanan Avrupa Süper Ligi projesi kısa süre içinde futbol dünyasından gelen tepkilerle sert.

 10 kulüp turnuvadan çekildiğini açıkladı.

ligden çekilen her bir kulüp 300 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Tazminatı ödemeyen kulüplerin ise resmi açıklamaya rağmen Avrupa Süper Ligi projesinden çekilemeyeceği öne sürüldü.

10 kulüp turnuvadan çekildiğini açıklamıştı. Anlaşmayı fesheden kulüplerle ilgili bir iddia ortay atıldı. İspanya’da yayın yapan Vozpopuli’de yer alan habere göre, Avrupa Süper Ligi projesini fesheden kulüpler yapılan anlaşma doğrultusunda turnuva yönetimine tazminat ödemek zorunda.

Avrupa Süper Ligi 'Nden Ayrılan Kulüplerin Başı Dertte !

Tazminat ödemek zorunda.

Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez turnuva konusunda ısrarını sürdürürken ABD’li JP Morgan şirketinin turnuva için 3.2 milyar euro’luk bir ücreti gözden çıkardığı duyurulmuştu. Buna göre kulüplerin kasasına ilk planda 300’er milyon euro girmesi planlanıyordu. Anlaşmadan çekilen kulüplerin, kendilerine ödeneceği taahhüt edilen miktar kadar tazminat ödemek zorunda olacak.

Buna göre ligden çekilen her bir kulüp 300 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Tazminatı ödemeyen kulüplerin ise resmi açıklamaya rağmen  Süper Ligi projesinden çekilemeyecek.

Tepkiler Çok Sertti.

Avrupa  Ligi projesi nedeniyle başta futbol severlerin ve  taraftarların tepkisine neden olmuştu. Üstelik Chelsea ile Brighton arasında oynanan maç öncesi Chelsea taraftarları protesto gösterileri yaparken, takım otobüsünün stada girişi taraftarlar tarafından engellemişti.

Süper Ligi Projesi Çöktü! Avrupa’nın 12 dev kulübü, UEFA’nın kulüplerin haklarını koruyamadığını gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi’ne karşı ‘ Süper Ligi’ni kurmuştu. Ancak futbol severlerin tepkileri gecikmedi. Hal böyle olunca ayrılıkların ardı arkası kesilmedi.

Avrupa basınında çıkan haberlere göre; Barcelona, Atletico Madrid ve Milan da a Süper Ligi’ne katılmaktan vazgeçti. Fakat projenin arkasında duran kulüpler ise Real Madrid, Inter ve Juventus.  “Sizlere ve futbol camiasına kulak verdik. Bir hata ettik, bunun için özür diliyoruz” dendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!