Abdullah Avcı

Beşiktaş’ın Abdullah Avcı ‘ya Ödeyeceği Tazminat Belli Oldu!

Daha Fazla Göster

Abdullah Avcı ‘ya Beşiktaş’ın ödeyeceği tazminat belli oldu.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararı açıkladı. Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı ‘ya 17.340.000 TL fesih tazminatı ile  ödemesi yönünde karar verdi.

 

Beşiktaş Kulübü, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı’na göre eski teknik direktörü Abdullah Avcı ‘ya 17 milyon 340 bin TL fesih ödeneceğini açıkladı.

Beşiktaş'In Abdullah Avcı 'Ya Ödeyeceği Tazminat Belli Oldu!

Siyah-beyazlı kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama şu şekilde:

 

“Şirketimize bugün tebliğ edilen Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı’na göre. Futbol A Takımımız eski Teknik Abdullah Mucip  tarafından açılan feshin. Haksızlılığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlılığının tespitine. Ve dava kabulu ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihinden itibaren tarihine kadar işleyecek. Yasal faiziyle birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak. Davacıya verilmesine Tahkim Kurulu’na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.

 

Anılan karara ilişkin olarak Şirketimizce Tahkim Kurulu müracaatı dahil olmak üzere tüm yasal. Haklarımızın kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Kulüp kariyeri

Futbola Vefa’da başladı. Sırasıyla Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor ve Kasımpaşa’da oynadıktan sonra en uzun süre futbol oynadığı ve takım kaptanlığı yaptığı İstanbulspor’a transfer oldu. Abdullah Avcı, en üst teknik adamlık lisansı olan Pro-Lisansa sahip. TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17.340.000 TL fesih tazminatı ile birlikte, 520.200 TL yargılama giderini ödemesi yönünde karar verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!