Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'Den Tff'Ye Rest!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den TFF’ye Rest!

Daha Fazla Göster

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den TFF’ye Rest!

Beşiktaş haberleri, Beşiktaş transfer haberleri, Beşiktaş gündemi, Beşiktaş transfer gündemi, Beşiktaş transfer söylentileri sorularınızın tek cevabı sporlive.net’te.

Ahmet Nur Çebi'Nin Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı | Goal.com

Kulüpler Birliği’nin TFF’ye “Maçlara Çıkmayız” ultimatomu gönderdiği son toplantısının perde arkasını Milliyet Gazetesi açıklığa kavuşturdu. Bazı takım başkanlarının bildiriye göz atmadan imzaladığı bilgisi edinilirken Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın sarf ettiği sözler dikkatleri üzerine çevirdi.

“Maçlara Çıkmayız”

Kulüpler Birliği’nde yapılan başkanlık seçiminin sonrasında, Türkiye Futbol Federasyonunu hedef alan ortak bir bildiri metni yayınlandı. Süper Lig’de bulunan bir kulüp hariç 19 kulübün imza attığı bildiri metninde “Taleplerimiz reddedilirse maçlara çıkmayız” sözleri kullanılmıştı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tff'Ye Isyan Etti, Avcı'Ya Çağrıda Bulundu  | Goal.com

Kulüplerin Karşı Çıktığı 4 Madde

1 – TFF ile yayın yapan kuruluş arasındaki ciddiyetten bir hayli uzak ilişkiden dolayı sözleşme tadil ediliyor ve kulüpler olumsuz etkileniyor.

2 – MHK, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu’nun atama ve işleyişi.

3 – Yabancı oyuncu sayısında kulüplerin taleplerinin görmezden gelinmesi.

4 – Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçeklerinin dışına çıkması.

Açıklamanın düzenlenmemiş hali daha sertti

Aytemiz Alanyaspor dışında kalan 19 kulübün başkan ya da temsilcilerinin katılım gösterdiği ve tümünün imza attığı birlik açıklamasının ilk halinin daha sert üsluba sahip olduğu ve başta Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “Çok sert, Kabul edilebilir bir açıklama değil. Bu metnin üzerinde tartışıp yeniden hazırlamak daha uygun olacaktır” dedikleri, bunun ardından da metnin kamuoyuyla açıklanan son halini aldığı gün yüzüne çıktı.

Instagram’da son dakika haberlerine ulaşabilmek için buradaki linkten bizi takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!