Basketbol Sporunda Weak Side Nedir

Basketbol Sporunda Weak Side Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Daha Fazla Göster

Basketbol Sporunda Weak Side Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Eğer bu makaleyi okuyor iseniz muhtemelen dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Weak Side teriminin kökeninin nereden geldiğini veya Weak Side teriminin dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporunda ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Eğer merak ediyor iseniz doğru makaleyi okuyorsunuz. İşte dünya çapında çok fazla sevilen ve çok aktif bir şekilde oynanan basketbol sporundaki bir Weak Side hakkında bilgiler..

Dünya Çapında Bir Çok İnsanın Sevdiği Ve Çok Aktif Bir Şekilde Oynadığı Basketbol Sporunda Weak Side Nedir ?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Weak Side terimi, oynanan basketbol oyunu içerisinde yer alan basketbol sahasında oynanan oyun içerisinde yer alan basketbol topunun bulunmadığı alan, bölge için kullanilan terim şeklinde açıklığa kavuşturulabilir.

Dünya Çapında Bir Çok İnsanın Sevdiği Ve Çok Aktif Bir Şekilde Oynadığı Basketbol Sporunda Weak Side Teriminin Kökeni Nereden Gelmektedir ?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporunda oynanan basketbol oyunu içerisinde yer alan basketbol sahasında oynanan oyun içerisinde yer alan basketbol topunun bulunmadığı alan, bölge için kullanilan terim şeklinde açıklığa kavuşturulabilen Weak Side teriminin kökeninin nereden geldiği konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilim fakat Türkçe çevirisi Zayıf taraf olarak yapılıyor. E topun olmadığı bölge için zayıf taraf diyebiliriz. Bu yüzden bu terimin adı Weak Side olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!