Basketbol

Basketbolda Hücum Faulü (Charging) Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Daha Fazla Göster

Basketbolda Hücum Faulü (Charging) Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Basketbolda Hücum Faulü (Charging) Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

 

Eğer bu makaleyi okuyor iseniz muhtemelen dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Hücum Faulü (Charging) teriminin kökeninin nereden geldiğini veya Hücum Faulü (Charging) teriminin dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporunda ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Eğer merak ediyor iseniz doğru makaleyi okuyorsunuz. İşte dünya çapında çok fazla sevilen ve çok aktif bir şekilde oynanan basketbol sporundaki bir Hücum Faulü (Charging) hakkında bilgiler..

Basketbolda Hücum Faulü (Charging) Nedir? Terimin Kökeni Nereden Gelmektedir?

Dünya Çapında Bir Çok İnsanın Sevdiği Ve Çok Aktif Bir Şekilde Oynadığı Basketbol Sporunda Hücum Faulü (Charging) Nedir ?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Hücum Faulü (Charging) terimi, oynanan basketbol oyunu içerisinde yer alan takım oyuncularının herhangi birinin top kendi takiminda iken kenileri i rakip olarak gördükleri karşı karşı oyuncularından herhangi birine yaptığı fauldur şeklinde açıklığa kavuşturulabilir. Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Faul terimi, oynanan basketbol oyunu içerisinde yer alan takım oyuncularının kendilerini rakip olarak gördüğü karşı takım oyuncularına karşı itme hareketi uygulama, karşı takım oyuncularına karşı çekme hareketi uygulama, karşı takım oyuncularına karşı yüklenme hareketi uygulama, karşıt takım oyuncularına karşı dirsek atma hareketi uygulama, karşı takım oyuncularına karşı çelme takma gibi kurallar dahilinde olmayan hareketlerin yapılması durumu şeklinde açıklığa kavuşturulabilen bir terimdir.

Dünya Çapında Bir Çok İnsanın Sevdiği Ve Çok Aktif Bir Şekilde Oynadığı Basketbol Sporunda Hücum Faulü (Charging) Teriminin Kökeni Nereden Gelmektedir ?

Dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Hücum Faulü (Charging) terimi, oynanan basketbol oyunu içerisinde yer alan takım oyuncularının herhangi birinin top kendi takiminda iken kenileri i rakip olarak gördükleri karşı karşı oyuncularından herhangi birine yaptığı fauldur şeklinde açıklığa kavuşturulabilen Hücum Faulü (Charging) teriminin kökeni hakkında pek bir bilgi sahibi değilim fakat faul teriminden dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Faul terimi ile aynı kökene sahip olduğu çıkarılabilir (dünya çapında bir çok insanın sevdiği ve çok aktif bir şekilde oynadığı basketbol sporundaki Faul terimi İngilizceden gelmektedir fakat İngiliz dilinede almancadan gelmiştir ve çevirisi pislik,kokmuş gibi anlamlara gelen ful kelimesinden türemiş. İngilizler de foul olarak almış, sonra dünya çapında çok fazla sevilen ve oynanan basketbol sporuna da aynen aktarılmış) veya bu terimin basletboldaki İngilizcesi charging belki Charging ten geliyor olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!