Basketbolda Drive (Dalış) Terimi Hakkında Genel Bilgiler... (1)

Basketbolda Dalış Terimi Hakkında Genel Bilgiler…

Daha Fazla Göster

Basketbolda Dalış Terimi Hakkında Genel Bilgiler…

İçinizde toplam 12 basketbol oyuncusunun oynama hakkı tanındığı ve basketbol sahasına her takımda 5 oyuncu şeklinde dağıldığı basketboldaki terimlerden biri olan Dalış terimi hakkında genel bilgilere erişme isteği bulunuyor ise doğru makaleyi okuyorsunuz. İşte siz değerli bu makaleyi okuyan insanlar için topladığımız oynandığı maçlarda , oyuncu faul limitini doldurmadığı şartıyla ) istenilen kadarıyla oyuncu değişikliği durumu gerçekleşebilen hatta çıkan oyuncunun tekrar oyuna dahil olabildiği basketboldaki Dalış terimi hakkında genel bilgiler…

Basketbolda Dalış Teriminin Basketboldaki Mânâsı Hakkında Bilgiler…

Uzun kenarı 28 metre uzunluğuna sahip ve kısa kenarı 15 metre uzunluğuna sahip olan özel bir mekanda oynanan basketboldaki terimlerden biri olan Dalış teriminin açık bir şekilde bulunan veya kapalı bir şekilde bulunan mekanlarda da kurulabilen ve farklı zemin çeşitlerine sahiplik yapabilen, yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil dünyada da çokça oyuncuya sahip olan basketbol oyununu oynamak için yapılmış özel mekanlardır şeklinde açıklaması yapılabilen basketbol sahasında oynanan basketboldaki mânâsı ” oynanan basketbol oyunun içerisinde bulunun hücum oyuncusunun dribble yaparak rakip olarak gördüğü takımın potasına doğru hızlı hareketlerle dalması ve potaya atış yapma fırsatı yakalaması. ” şeklinde açıklanabilmektedir.

Basketbolda Dalış Teriminin Kökeni Hakkında Bilgiler…

Toplamda 40 dakikayı bulan 4 periyoda bölünmüş, her 4 periyotta 1 i 10 dakika süreye sahip, ve 2. periyottan sonraki süreç içerisindeki devre arasında oyunculara 15 dakikalık mola hakkı tanınan basketboldaki Dalış teriminin Hakem yönetimi ile orta saha denilen iki takımdan da bir oyuncu bulunan bölgeden hava atışı başlangıcı yapılan basketboldaki kökeni hakkında bilgiler ” Türkçe çevirisi Dalış olarak yapılan ingilizce drive kelimesinden gelmektedir. ” şeklinde açıklanabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sporlive Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!